Ceník IT prací

nenajdete-li úkon, který vyžadujete, kontaktujte nás

HW práce – notebooky, tablety

-----------------------------------------
Diagnostika závady, návrh řešení (SW/HW)
- v případě opravy v našem servisním středisku: ZDARMA
- v případě, že notebook či PC se rozhodnete u nás neopravovat (např. při nerentabilitě ceny opravy): 150 – 600 Kč


Základní vyčištění (profylaxe) notebooku: 400 – 700 Kč
Cena zahrnuje demontáž notebooku, vyčištění vnitřku, zpětnou montáž a otestování funkčnosti notebooku.


Kompletní vyčištění (profylaxe) notebooku: 700 – 1.200 Kč
Cena zahrnuje kompletní demontáž notebooku, vyčištění a odmaštění jednotlivých komponent a plastů, vyčištění LCD, výměnu teplovodivé pasty a teplovodivých podložek (thermal pad) na procesoru, chipsetu, grafickém obvodu, atd., montáž a kompletní otestování funkčnosti notebooku, včetně provedení zátěžových testů CPU/GPU, atd.


Oprava politého notebooku / tabletu: 700 – 3.500 Kč
Cena zahrnuje kompletní demontáž zařízení, vyčištění jednotlivých komponent od oxidačních produktů, případnou opravu obvodů základní desky (obvykle přepěťové a proudové ochrany) a DPS (deska plošného spoje) - je-li to možné, opětovnou montáž notebooku / tabletu a otestování funkce notebooku a jednotlivých komponent. (v ceně nejsou zahrnuty náklady na jednotlivé nefunkční obvody / komponenty).


Rozšíření paměti notebooku: 150 – 600 Kč
Cena zahrnuje instalaci paměťových modulů (DDR I/II/III/IV) do notebooku a kompletní otestování správné funkce pamětí (cena nezahrnuje cenu instalovaných paměťových modulů).


Výměna klávesnice notebooku (standardní klávesnice): 200 – 400 Kč
Cena zahrnuje výměnu nefunkční klávesnice za novou a otestování funkce po výměně (v ceně není zahrnuta cena nové klávesnice - obvykle od 600 do 2000 Kč v závislosti na typu klávesnice).


Výměna klávesnice notebooku (lepená klávesnice): 600 – 900 Kč
Cena zahrnuje odlepení původní klávesnice, očištění zbytků lepidla z šasi notebooku, nalepení nové klávesnice a otestování funkce po výměně (v ceně není zahrnuta cena nové klávesnice - obvykle od 600 do 2000 Kč v závislosti na typu klávesnice).


Oprava konektorů notebooku / tabletu (napájení, USB, audio, HDMI, atd.): 600 – 1800 Kč
Cena zahrnuje demontáž notebooku / tabletu, opravu nebo výměnu vadného konektoru na základní desce / přídavných deskách, opětovnou montáž zařízení a otestování funkce. (v ceně není zahrnuta cena nového konektoru - obvykle od 80 do 500 Kč v závislosti na typu konektoru).


Výměna ventilátoru / chlazení notebooku: 400 – 1.200 Kč
Cena zahrnuje demontáž vadného ventilátoru notebooku, opravu původního ventilátoru nebo výměnu za nový, výměnu teplovodivé pasty procesoru, otestování funkce notebooku, atd. (v ceně není zahrnuta cena ventilátoru a dalších potřebných komponent chlazení - obvykle od 250 do 800 Kč).


 

HW práce – stolní počítače

-----------------------------------
Diagnostika závady, návrh řešení (SW/HW)
- v případě opravy v našem servisním středisku: ZDARMA
- v případě, že notebook či PC se rozhodnete u nás neopravovat (např. při nerentabilitě ceny opravy): 150 – 600 Kč


Základní vyčištění (profylaxe) PC: 400 – 700 Kč
Cena zahrnuje demontáž notebooku, vyčištění vnitřku, zpětnou montáž a otestování funkčnosti PC.


Kompletní vyčištění (profylaxe) PC: 700 – 1.200 Kč
Cena zahrnuje demontáž PC, vyčištění jednotlivých komponent od prachu, nečistot, mastnoty, výměnu teplovodivé pasty na CPU/GPU, atd., opětovnou montáž PC a kompletní otestování funkčnosti (včetně zátěžových testů, atd.) po vyčištění.


Výměna teplovodivé pasty na procesoru: 450 – 900 Kč
Cena zahrnuje demontáž chladiče a procesoru, vyčištění chladiče a procesoru od původní pasty, výměnu pasty a otestování funkčnosti po vyčištění.


Výměna / instalace komponent PC: 200 – 500 Kč
Cena zahrnuje montáž komponenty, včetně instalace ovladačů (včetně jejich případného nalezení a stažení), konfigurace a ověření správné funkce (v ceně není zahrnuta cena PC komponent).


Výměna základní desky PC: 400 – 800 Kč
Cena zahrnuje výměnu základní desky, připojení všech komponent k základní desce a otestování funkčnosti. (v ceně nejsou zahrnuty případné náklady na novou základní desku).


Výměna zdroje PC: 200 – 500 Kč
Cena zahrnuje výměnu vadného zdroje za nový, zapojení všech komponent ke zdroji a otestování funkčnosti PC. (v ceně není zahrnuta cena nového zdroje - obvykle od 500 do 2000 Kč v závislosti na typu zdroje).


Oprava základní desky PC: 500 – 2.000 Kč
Cena zahrnuje demontáž základní desky z PC, diagnostiku vadných součástek a jejich výměnu na základní desce, opětovnou montáž PC a otestování funkce. Při rozsáhlejším poškození základní desky PC (např. vadný chipset, konektory pamětí, atd.) již bývá oprava většinou nerentabilní, proto provádíme obvykle jen základní opravy - např. výměna vadných kondenzátorů, výměna stabilizátorů napětí, výměna audio konektorů atd. (v ceně není zahrnuta cena vadných komponent - obvykle od 20 do 400 Kč v závislosti na typu součástky).


Oprava grafické karty PC: 500 – 2.000 Kč
Cena zahrnuje demontáž grafické z PC, diagnostiku a případnou výměnu vadných součástek, opětovnou montáž PC a otestování funkce. Při rozsáhlejším poškození grafické karty (např. vadné GPU, atd.) již bývá oprava většinou nerentabilní, proto provádíme obvykle jen opravy typu - reflow grafického chipu, výměna vadných kondenzátorů, výměna stabilizátorů napětí, výměna DDR pamětí, atd. (v ceně není zahrnuta cena vadných komponent - obvykle od 20 do 1500 Kč v závislosti na typu součástky/obvodu).


Rozšíření paměti PC: 150 – 400 Kč
Cena zahrnuje instalaci paměťových modulů do PC a kompletní otestování správné funkce pamětí (cena nezahrnuje cenu paměťových modulů).


Montáž PC: 400 – 600 Kč
Cena zahrnuje kompletní montáž PC z jednotlivých komponent, otestování funkčnosti všech komponent (v ceně není zahrnuta cena komponent).


Montáž a konfigurace serveru: 1.200 – 4.000 Kč
Cena zahrnuje montáž serveru z jednotlivých komponent, konfiguraci RAID polí a kompletní, základní konfiguraci síťových karet, konfigurace ILO/IPMI, atd. (je-li na serveru k dispozici), otestování HW funkcí serveru (v ceně nejsou zahrnuty ceny jednotlivých komponent).


 

HW práce – ostatní – hodinové sazby

----------------------------------------------
Opravy PC – Notebooků: 500 Kč
ostatní výše neuvedené hardwarové práce na PC, noteboocích


Opravy tabletů – smartphonů: 650 Kč
ostatní výše neuvedené hardwarové práce na zařízeních typu tablet, smartphone, atd.


Opravy serverů: 500 – 700 Kč
výměna / instalace komponent serverů, čištění serverů, HW upgrade serverů, zátěžové testy, apod. (cena je počítána v závislosti na typu serveru - tower/rack, výrobce, atd.)


Servis ostatních zařízení: 700 Kč
servis, opravy a čištění tiskáren, routerů, wifi AP, modemů, telefonů a ostatních IT periférií a příslušenství.


 

Softwarové práce

------------------------
Instalace operačního systému Windows (XP / VISTA / 7 / 8 / 10): 700 Kč
V ceně je zahrnuta instalace / reinstalace operačního systému (OS) a ovladačů HW zařízení, včetně jejich konfigurace a instalace základního aplikačního software (programy pro internet, dokumenty, foto, video, atd.). V ceně není zahrnuta cena za případnou zálohu dat, nastavení, atd.


Instalace Windows server: 3.000 – 15.000 Kč
Cena zahrnuje instalaci a konfiguraci serverového OS Windows (Win 2003 - Win 2012), konfiguraci RAID polí, instalaci ovladačů HW zařízení serveru a konfiguraci služeb a rolí serveru (dle potřeb zákazníka) - mail/exchange server, IIS, active directory, aplikační software, nastavení zálohování, atd. dle potřeb a požadavků zákazníka (cena instalace je závislá na typu a počtu instalovaných služeb / rolí serveru, atd.).


Kompletní reinstalace PC / notebooku včetně zálohy a následné obnovy dat a nastavení: 1.100 – 1600 Kč
V ceně je zahrnuta kompletní záloha dat a případných nastavení SW, kompletní přeinstalování OS, včetně instalace ovladačů, instalace standardního software (PDF, kancelářský software, atd.), obnova zálohy dat a nastavení SW (pošta, atd.).


Vyčištění a optimalizace OS – zrychlení systému: 400 – 800 Kč
Cena zahrnuje vyčištění registrů OS, odstranění nepotřebného a zatěžujícího software a spyware, atd. dodávaného výrobcem PC/notebooku, optimalizaci služeb a software a další operace vedoucí ke zrychlení systému.


Zálohování dat: 200 – 700 Kč
Cena zahrnuje vytvoření zálohy dat (z funkčního i nefunkčního OS) na dodaný externí disk a jiná média (dle dohody). Cena je stanovena v závislosti na objemu zálohovaných dat.


Odvirování PC / noteboku: 600 – 1.500 Kč
Cena zahrnuje kompletní antivirovou kontrolu PC, včetně odstranění virů, spyware, malware, atd. a případného dalšího ručního vyčištění systému od zbytků nákaz, atd. bez reinstalace operačního systému (v případě nálezu infekcí provádíme opakovanou antivirovou kontrolu několika různými typy antivirového software). Cena odvirování je závislá na typu a rozsahu napadení PC/NTB, atd.


Instalace aplikačního software: 150 – 800 Kč
Cena zahrnuje instalaci požadovaného software (např. Office, grafické programy, CAD software, atd.), včetně případné konfigurace, atd. - cena je závislá na typu instalace a případné konfigurace daného software (v ceně není zahrnuta cena případných potřebných softwarových licencí).


Konfigurace WIFI AP / routeru: 300 – 1.500 Kč
Cena zahrnuje konfiguraci wifi AP / routeru, nastavení adres (LAN/WAN), kanálu AP, konfigurace NAT, forwarding, static route, zabezpečení, atd. a otestování funkce AP, atd. routeru (cena je dána typem routeru/modemu, atd. a typem konfigurace - základní/střední/pokročilá, atd.)


 

Softwarové práce – ostatní - hodinové sazby

---------------------------------------------------------
Opravy a konfigurace PC / notebooků / tabletů: 500 Kč/hod
Ostatní výše neuvedené práce a služby


Opravy a konfigurace serverů Windows: 800 Kč/hod
Ostatní softwarové práce na serverech Windows / Linux. Hodinová sazba je závislá na konkrétních prováděných prací (základní serverové práce/ středně náročné / náročné serverové práce).


Vzdálená správa / servis PC – notebooku: 500 Kč/hod
Veškeré softwarové práce prováděné přes vzdálenou správu (přes vzdálenou plochu, aplikaci TeamViewer, atd.). Účtovaná částka je počítána za každých započatých 15 minut vzdálené správy.


Opravy a konfigurace síťových prvků: 600 Kč/hod
Konfigurace routerů, ADSL modemů, Wifi AP, VPN gateway, atd.


 

Výjezdy / příplatky / ostatní

-------------------------------------

Výjezd: 10Kč/km
V ceně výjezdu jsou zahrnuty náklady na dopravu a čas technika na cestě k zákazníkovi


Příplatek za práce prováděné mimo standardní pracovní dobu – večerní hodiny: + 60%
Příplatek za práce prováděné v pracovních dnech v době od 19hod. do 21hod.


Příplatek za práce prováděné mimo standardní pracovní dobu – noční hodiny :+ 100%
Příplatek za práce prováděné v pracovních dnech v době od 21hod. do 8hod.


Příplatek za práce prováděné mimo standardní pracovní dobu – víkendy + svátky: + 100%
Příplatek za práce prováděné o svátcích a víkendech


+420 774 871 170